Düzce Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri bir çok vatandaşın şikayetçi olduğu bir konuyu gidermek anlamında araçlarına çeşitli ekipmanlar takarak ses ve görüntü rahatsızlığı veren araçlara yönelik çalışma gerçekleştirdi. Yapılan çalışmalarda abart eksoz,çakar sistemi vb. sistemleri kullanan araçlara ekipler tarafından cezai işlem uygulandı. Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada "Toplumun huzurunu bozan araçlarla mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir." şeklinde ifade kullanıldı.